A jaký je Váš názor? Kliknutím na tento odkaz vstoupíte do diskusního fóra

Děkujeme za Vaše názory. Moc prosíme o věcnou a slušnou formu diskuse.

7 odpovědí na “A jaký je Váš názor? Kliknutím na tento odkaz vstoupíte do diskusního fóra”

 1. Dobrý den , já myslím, že auta na hřiště nepatří (jedině na pískoviště). Hrozí nebezpečí kolize s dětmi. Dojde k omezení užití hřiště!! Aut je všude dost. Nechte nějaké klidné místo i dětem a lidem co si chtějí lehnout na trávu a relaxovat. Nedokáži si představit, že si rozbalím deku, vyndám dítě z kočárku a během hraní na dece nám za zády přejede auto!

 2. Zcela souhlasím s tím, že klidovou zónu příjezdová cesta a pohyb aut zcela naruší. Bydlím vedle Rokle a mám možnost sledovat, jak hřiště a zelená plocha pod příjezdovou cestou žijí, slouží jako místa setkávání a vyžití (troufám si říci) stovek dětí a dospělých. Každý den, prakticky za jakéhokoli počasí, sem chodí školky, školní družina, děti ze širokého okolí, rodiny s malými dětmi i nejrůznější sportovní a zájmové kroužky. Rokle je místem, kde se rodiče nemusí bát děti „vypustit“ a nechat je pobíhat. Příjezdová cesta Rokli o tuto výsadu připraví. Stavbou domu a přivedením cesty k němu se prostor určený široké veřejnosti (která jej naplno využívá) výrazně zmenší a celou zónu nutně zasáhnou omezení spojená s bezprostřední blízkostí bytového domu a projížděním aut po příjezdové cestě.

 3. V předchozích komentářích jsou shrnuty zcela zásadní důvody pro zachování integrity hřiště bez stavby bytů a přívodné komunikace.
  Mě by velmi zajímalo, proč se uvažuje o projektu, který naruší stávající zónu využívanou dětmi, mládeží, rodinami?
  Copak zastupitelstvo nemá zájem o udržení mimořádné lokality pro děti, mládež, rodiny?
  Nevěřím, že by se nenašel jiný podobně atraktivní pozemek
  k uspokojení dotyčného konkrétního investora, aniž by bylo narušeno (svým způsobem částečně znehodnoceno ) místo určené dětem a rodinám.
  Vyzývám zastupitele, ať projekt zváží .
  Alena Procházková

 4. Souhlasím s již uvedenými argumenty a připojuji další: Pokud si pamatuji, tak na jednání zastupitelstva bylo rozhodnuto, že pro osobní auta majitelů nových bytů bude zřízen výtah (je to i v původním návrhu investora), aby cesta byla zachována pouze pro pěší. Proč se od tohoto již schváleného řešení ustupuje? Pokud budou chtít zastupitelé cestu přeměnit v silnici, bude se muset nejspíš i podstatně rozšířit, aby byla pro auta obousměrná a aby tam bylo i místo pro chodce, takže se bude muset hodně ukrojit z rekreačního prostoru. Další problém vidím ve znečištění rokle výfukovými plyny, které budou muset sportující děti dýchat. V rokli znečištění bude „sedět“ u země, a tudíž tam budou i vyšší koncentrace škodlivých látek. V zimě to bude ještě horší. Dále dojde ke zvýšení hluku a ke zvýšení nebezpečí úrazu. Takže pokud nám jde o zdraví a bezpečnost dětí, je budování silnice naprostý nesmysl. A co bude v období stavby nového domu? Hřiště bude muset být nejspíš vyřazeno z provozu. Pokud ne, stejně si nedovedu představit, že chtěl někdo odpočívat či sportovat vedle staveniště, o rizicích úrazu ani nemluvě.

 5. Souhlasím s předchozími komentáři. Vzhledem k probíhající klimatické krizi zhoršované dalšími a dalšími exhalacemi vidím jako nutnost přehodnotit náš vztah k individuální automobilové dopravě. Je nezbytné přestat budovat města pro auta a snažit se vyjít motorizovaným lidem maximálně vstříc. Zde navíc na úkor dětí z okolí i ze školek a škol (lesní školka, do které moje děti chodí, hřiště také občas využívá). Což je další věc – rodiče mají dnes obavy děti vypustit samotné mimo vlastní pozemek, hřiště ve Zborovské je prostor, kde se toho řada lidí nebojí. Pojďme jim ho nebrat.

 6. Cituji: „Nejstarší libereckou villegiaturu tvoří rezidenční čtvrť ohraničená ulicemi Zborovskou, Dvořákovou, Lesní a promenádní Masarykovou tvořenou mimořádně reprezentativní, historizující vilovou zástavbou. Městská památková zóna byla zřízena pro zachování významných kulturních hodnot tohoto území. Zájmem památkové péče je, aby tyto kulturní hodnoty nebyly negativně ovlivněny nevhodnými stavebními zásahy.“
  Toto je úryvek Závazného stanoviska Magistrátu města Liberec, odbor životního prostředí, kterým se schvaluje plánovaná výměna oken v našem domě sousedícím s Roklí.
  Cesta, která má tak zásadně změnit své dosavadní využití je od tohoto domu zhruba cca 60 metrů.

 7. V podkladech je několik nepřesností, pokud se bude někdo seznámit s projektem i našimi návrhy, rád osobně vysvětlím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..